3 Wrzesień 2014    |    Izabela, Szymon, Joachim
 
  • 2 Sep 2014

    Partly Cloudy 19°C 11°C

  • 3 Sep 2014

    Mostly Sunny 22°C 11°CArtykuły

W NAJNOWSZYM NUMERZE:

altWierni chcą księdza, a nie biznesmena
Dawanie na tacę czy przekazywanie księdzu koperty podczas tzw. kolędy to obowiązek dobrego parafianina. Nikt tego nie kwestionuje. Te datki nie wystarczają jednak proboszczowi z jednej z nowodworskiej parafii. Do drzwi mieszkańców po regularną daninę przychodzi osobiście lub wysyła innych księży


altKto rządzi miską, rządzi całym światem

O agresywnych rasach, inteligentnych yorkach i myszach, które przyjaźnią się z kotem rozmawiamy z dr Ewą Dunal, lekarzem weterynarii z lecznicy „Mastif” w Nowym Dworze Mazowieckim
- Jest pani wykwalifikowanym lekarzem weterynarii. Czy zwierzęta są w stanie jeszcze czymś Panią zaskoczyć?
- Miałam kiedyś przypadek owczarka niemieckiego, który trafił do lecznicy w bardzo ciężkim stanie. Miał na imię Tani i został przyniesiony, bo nie mógł chodzić. Przez dwa dni właściciel przynosił go do nas rano, a potem odbierał. Ja mu robiłam kroplówki, pobierałam krew, a ten biedny psina tylko patrzył. Trzeciego dnia czuł się już lepiej i wszedł do lecznicy o własnych siłach. Nic nie zapowiadało tego, co się później miało stać, chociaż najpierw trącił nosem moja koleżankę, potem mnie. Chciałam już założyć mu kroplówkę, a on zabiera łapę i demonstruje, że nie chce, żebym się zbliżała. Ja sobie myślę tak, że jak teraz mu odpuszczę, to on już poczuje się „szefem” i nie da nic przy sobie zrobić.
Na wszelki włożyłam mu kaganiec, a on od razu zaczął go zdejmować. W końcu zdjęłam mu ten kaganiec, a Tani zrobił wtedy coś, czym kompletnie mnie zadziwił. Wyciągnął do mnie łapę z wenflonem, tak jakby chciał powiedzieć: „zdejmij mi kaganiec, to dam ci już założyć tę kroplówkę”. To było niesamowite!

Więcej w wydaniu drukowanym

Komentarze   

 
0 #1 Mia 2012-02-01 09:42
Pozdrawiam Zespół z Mastiffa,super lekarze a przy tym wspaniali ludzie.Pani Ewo duży szacunek i życzenia wszystkiego najlepszego.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Nowy numer TN już w sprzedaży!

Do przeczytania wywiad z przedstawicielką nietypowej profesji oraz artykuły m.in. o zmianach wikariuszy w parafiach, problemie dzików w Nowym Dworze, zbliżających się wyborach oraz 200 darmowych komputerach i internecie w gminie Leoncin.!

 

 

 

 

 

 

Nieruchomości w Hiszpanii | tanie mieszkania | tanie nieruchomości | Alicante | Gandia |

leoncin

plaza z

lato z

Kaba brukarstwo

Sprawdzam polityka 

W związku z artykułem, który ukazał się 2 stycznia 2014 r. w Tygodniku Nowodworskim oraz na stronie internetowej www.nowodworski.info pt.: „Pomagają” dzieciom za pieniądze, wyrażam ubolewanie, że treści w nim zawarte dotyczące rzekomo niejasnej formy prowadzenia działalności gospodarczej przez Panią Dorotę Juszczak – Firma CREATUS II w Sosnowcu, jak również rzekomego ryzyka poniesienia straty w razie skorzystania z usług świadczonych przez Panią Dorotę Juszczak – Firma CREATUS II godzą w jej dobre imię.
Maja Zakaszewska

Osiedle Royal w Wieliszewie

apteki-informator