31 Styczeń 2015    |    Marcelina, Ludwik, Jan
 
  • 31 Jan 2015

    AM Snow 2°C -2°C

  • 1 Feb 2015

    Partly Cloudy 3°C -3°CArtykuły

W NAJNOWSZYM NUMERZE:

altWierni chcą księdza, a nie biznesmena
Dawanie na tacę czy przekazywanie księdzu koperty podczas tzw. kolędy to obowiązek dobrego parafianina. Nikt tego nie kwestionuje. Te datki nie wystarczają jednak proboszczowi z jednej z nowodworskiej parafii. Do drzwi mieszkańców po regularną daninę przychodzi osobiście lub wysyła innych księży


altKto rządzi miską, rządzi całym światem

O agresywnych rasach, inteligentnych yorkach i myszach, które przyjaźnią się z kotem rozmawiamy z dr Ewą Dunal, lekarzem weterynarii z lecznicy „Mastif” w Nowym Dworze Mazowieckim
- Jest pani wykwalifikowanym lekarzem weterynarii. Czy zwierzęta są w stanie jeszcze czymś Panią zaskoczyć?
- Miałam kiedyś przypadek owczarka niemieckiego, który trafił do lecznicy w bardzo ciężkim stanie. Miał na imię Tani i został przyniesiony, bo nie mógł chodzić. Przez dwa dni właściciel przynosił go do nas rano, a potem odbierał. Ja mu robiłam kroplówki, pobierałam krew, a ten biedny psina tylko patrzył. Trzeciego dnia czuł się już lepiej i wszedł do lecznicy o własnych siłach. Nic nie zapowiadało tego, co się później miało stać, chociaż najpierw trącił nosem moja koleżankę, potem mnie. Chciałam już założyć mu kroplówkę, a on zabiera łapę i demonstruje, że nie chce, żebym się zbliżała. Ja sobie myślę tak, że jak teraz mu odpuszczę, to on już poczuje się „szefem” i nie da nic przy sobie zrobić.
Na wszelki włożyłam mu kaganiec, a on od razu zaczął go zdejmować. W końcu zdjęłam mu ten kaganiec, a Tani zrobił wtedy coś, czym kompletnie mnie zadziwił. Wyciągnął do mnie łapę z wenflonem, tak jakby chciał powiedzieć: „zdejmij mi kaganiec, to dam ci już założyć tę kroplówkę”. To było niesamowite!

Więcej w wydaniu drukowanym

Komentarze   

 
0 #1 Mia 2012-02-01 09:42
Pozdrawiam Zespół z Mastiffa,super lekarze a przy tym wspaniali ludzie.Pani Ewo duży szacunek i życzenia wszystkiego najlepszego.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Nowy numer TN już w kioskach i sklepach!

jedynka zPiszemy m.in. o niekulturalnych zachowaniach pasażerów w modlińskich pociągach, śmietniku przed kościołem w Kazuniu Polskim oraz sprzeciwie mieszkańców Mazewa Dworskiego wobec planów budowy fermy kurczaków. W środku zamieszczamy również wywiad z Michałem Kucharczykiem, reprezentantem Polski w piłce nożnej.
Zachęcamy do lektury!

miss mister baner ndm

Nie taki diabeł straszny,, jak go malują…
W dużym pokoju duży stół. Na stole laptop, dokumenty,
sterta wydruków. Przy stole siedzi studentka
Marysia, przegląda papiery, szuka czegoś,
ale rezygnuje. Wraca do pisania, ale widać, że nie
jest zadowolona. Znów szuka wśród leżących dokumentów.
Przez pokój przechodzi Dziadek.

SIEĆ SALONÓW FABRYCZNYCH

Nieruchomości w Hiszpanii | tanie mieszkania | tanie nieruchomości | Alicante | Gandia |
Kaba brukarstwo

Osiedle Royal w Wieliszewie

apteki-informator